Peppers Beach Club & Spa

Listing Details

Në Peppers Beach Club & Spa, Palm Cove ne ofrojmë miqësore, shërbim profesional, ushqim me cilësi të lartë, objektet fantastike dhe një mahnitëse përsosur tropikale për vendndodhjen konferencën tuaj të ardhshëm, plotësimin apo nxitje kompanisë.

E vendosur vetëm 20 minuta nga aeroporti Cairns dhe 30 minuta në jug të Port Douglas, Peppers Beach Club & Spa caters për konferenca mesme dhe takimeve për deri në 100 delegatë.

Objektet tona takim të përfshijë një dhomë konferencash kryesor me një kopsht landscaped fqinj i cili mund të shërbejë si një hapësirë ​​të përshtatshme për të shërbyer në mëngjes dhe pasdite çaj. Kjo dhomë gjithashtu ndahet në dy dhoma për takime më të vogla.

Konferencën tuaj opsionet ngrënie në Peppers Beach Club & Spa Palm Cove përfshijnë ngrënie bashkëkohore alfresco për deri në 75 delegatë në restorantin tonë nënshkrim Lime dhe piper ose si një opsion i mori më të relaksuar një barbeque ose ngrënie intime në një tonë të lartë tarraca çati.

Aktivitetet e grupit dhe aktivitetet për ndërtimin e ekipit me bollëk në Palm Cove me qasje të lehtë në të djathtë Great Barrier Reef ose Daintree Rainforest nga pragun tuaj. Golf, sportet e ujit, hipur në kalë dhe bungee hedhur disa aktivitete të tjera në ofertë. Ne do të jenë më se të lumtur për të punuar me ju për të zgjedhur aktivitetin e duhur për grupin tuaj.

Delegatët e juaj do të mbërrijë për konferencën tuaj rifreskohen dhe ringjallur pas shijuar strehim natës në një nga 140 dhomat tona të emëruar me qejf. Gama jonë e dhomave përfshijnë suita elegante dhe dhoma spa, si dhe një dhe dy dhoma gjumi penthouses duke shfaqur të gjithë larg nga comforts shtëpi.

Strehim

Numri i dhomave 140
Akomodimi kapacitet 0

Lehtësira

24hrs pritje Ajër i kondicionuar
Babysitting Shërbimi në Kërkesës Ballkon
Bar / Lounge Bathrobes
Cable / Sky TV Clock / Radio
Portier Day Spa
Desk dhe Kryetar Palester
Tharese flokesh Ngrohje
Hi qasje në internet me shpejtësi të Në dhomë çaj / kafe objektet
Hekur / hekurosje e Bordit Shërbim Lavanderi
Minibar Multi gjuhësor Stafi
Carparking onsite Restorant onsite
Hapjen e dritareve Pishinë
Siguria Depozitave Box Same Day Pastrimi Kimik
Kafshët të shërbimit lejohet Dush
Spa Stereo Sistemit
Fushë tenisi Tour Desk
Televizor Wheel Chair Qasja
Wireless Akomodimi Wireless Konferenca Lehtesirat

Dhomat e konferencave

Kapaciteti i përgjithshëm 100
Room më e madhe e kapaciteteve 100
Numri Total i dhomave 5
Përmasat më të mëdha Room
15m x 10m
Më e madhe Room Layout Kapaciteti
Formë U 52 Klasë 80 Kabare 50 Teatri 100
Boardroom 30 Grupimeve 0 Banket 100 Koktej 150

Shkarkime

Konferenca Stadiumet

Vendin Rishikimi juaj

Vlerësoni këtë vend duke klikuar një yll më poshtë:

Dergoja nje miku

Captcha Verifikimi
185
image captcha


Stadiumet e zgjedhur

Asnjë Stadiumet kanë qenë të përzgjedhur. Ju lutemi të "Shto tek Lista anketues" dhe provoni përsëri.
Dërgo Hetim

Emri * Mbiemri *
Kompania * Email *
Adresa * Periferi *
Telefoni * Faks
Vendi *
Metoda e preferuar Email Telefon

Detail ngjarje

Event Lloji *
Përdorni Ctrl dhe klikoni për të zgjedhur opsionet Muliple
Nr i pjesëmarrësve * N / A
Data e mbërritjes
Data e nisjes
Vakt e parë
Përdorni Ctrl dhe klikoni për të zgjedhur opsionet Muliple
Vakt e fundit
Përdorni Ctrl dhe klikoni për të zgjedhur opsionet Muliple
Konferenca Dhoma Type
dhomë më e madhe Formë U
dhomë më e madhe Klasë
dhomë më e madhe Kabare
dhomë më e madhe Teatri
dhomë më e madhe Boardroom
dhomë më e madhe Grupimeve
dhomë më e madhe Banket
dhomë më e madhe Koktej
Event Komente

Akomodimi Detajet

Strehimore Detajet Po / Jo
Akomodimi kapacitet
Strehim Konfigurimi
Përdorni Ctrl dhe klikoni për të zgjedhur opsionet Muliple
Ushqimi i nevojshëm
Përdorni Ctrl dhe klikoni për të zgjedhur opsionet Muliple
Data e mbërritjes
Data e nisjes
Akomodimi Komente

Detajet shërbimit

Shërbimet e veçanta të kërkuara

Koment shtesë

Koment shtesë

Qëllimi ynë dhe Objektivat

Për të ofruar më të plotë Worldwide Konferenca Vendi, stimujve, Takimi, Restorant / Funksioni, Kulturë dhe Konferenca Venue lidhet directory Shërbimit. Duke siguruar ju me gamë të gjerë të lokacioneve, objekteve dhe zgjedhjet përputhen buxhet për të arritur qëllimet tuaja më të lartë të kompanisë dhe rezultatet.

Përkthyes

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Na Share

f9c3c756d0d536459101446fde55a923

Bashkohu me ne në Facebook