Optimizing Listing juaj

Jam optimist Listing juaj për rezultate maksimale

Dëshironi të rritur ekspozimin e vendit tuaj? Dëshironi të arritur të lartë "klikoni nëpërmjet normave" dhe "thirrje për veprime"? A doni të bëni listë tuaj dal nga pjesa tjetër?

Ndiqni këto hapa të thjeshtë për të ndihmuar të përmirësuar pamjen e listë tuaj, dhe për të fituar më shumë ekspozimin dhe e çon nëpër platforma të ndryshme.

Images

Imazhet tuaja janë pjesa më e rëndësishme e listë tuaj. Hulumtimet tregojnë se një konsumator zakonisht merr një vendim nëse do të blerë ose jo brenda 4 sekonda e parë e një produkti. Kjo mund të aplikohet lartë listim tuaj, si përshtypjet e para fundit!

Conference Venue Images Së pari ne duhet të shohim në cilësinë e imazheve që ju jeni ngarkimi.

Është e rëndësishme të ngarkoni cilësi të lartë, imazhe të shpejtë ngarkimit. Të gjitha imazhet tuaja janë të qethur shkurt dhe ridimensionuar në 580px gjerë x 480px të lartë. Është e rëndësishme për të mbajtur këto dimensione për të shmangur humbjen e zonave të qethur shkurt në imazhet tuaja.

Edhe pse imazhet janë të kualitetit të lartë, kjo nuk do të thotë se ata duhet të jenë të mëdha në madhësi.

Images optimale janë imazhe JPG dhe janë në mes100KB - 300kb. Kjo siguron cilësi të lartë dhe herë të shpejtë të ngarkesës për listim tuaj.

Së dyti, ju duhet të zgjidhni me mençuri me imazhet që ju të ngarkoni. Siguruar që ju jeni duke mbuluar të gjitha aspektet e vendin tuaj që përdoruesit faqe janë në kërkim për të. Duke përdorur fotot profesionale të vendin tuaj në mënyrë drastike mund të rrisë klikoni tuaj nëpërmjet normave.

Urdhri Image - Sigurohuni që ju keni imazhin tuaj më të shquar si imazhin e parë, për të rritur klikoni tuaj nëpërmjet kursit të mbi listings tjera. Kur ngarkimi, numri juaj imazhet në mënyrë që ju dëshironi që ata të paraqiten, për të shmangur redaktimi rendin më vonë.

Vendndodhja Vendndodhja Vendndodhja!

Zgjedhja vendndodhjen tuaj për listim tuaj është e ndryshme për të vendosur atë në hartë. Ne të lejojë përdoruesit të kërkojnë listings nëpërmjet rajoneve, jo gjithmonë nëpërmjet qyteteve të veçanta. Kjo është për të ndihmuar të gjeni listings ju mund të keni humbur. Sigurohuni që të zgjidhni rajonin e saktë apo zonë për vendin tuaj. Ne nuk kemi populluar të gjitha rajonet e vendeve tona si ende, por në qoftë se ju mendoni se ju do të donte që të ketë rajonin tuaj shtuar në listë, ju lutem na kontaktoni dhe ne do të jemi të lumtur për të ju ndihmuar.

Listing Përshkrim

Marrja përshkrim juaj listë të dal është shumë e rëndësishme. Në vend se të paturit e një bllok të tekstit që njerëzit Interesimi shpejt të lirshme në, pse nuk e bëjnë përvojë lexim të kënaqshme për përdoruesit.

Optimizing Listing Këshilla për të krijuar një përshkrim të suksesshëm liste:

 • Prezantoni vendin tuaj - të tërheqë lexuesit në
 • Shpjegoni për karakteristikat tuaja kryesore - pse vendi juaj është e ndryshme
 • Shpjegoni për objektet tuaja të korporatës
 • Detaje mbi akomodimin tuaj
 • Embed një video nga Youtube, Vimeo ose Metacafe gati listë tuaj, apo tërheqjet lokale pranë.
 • Lista një "thirrje për veprim", në përfundim tuaj
Standard HTML tekst formatimit mund të përdoret në listë tuaj të tilla si H4 dhe tags H5, embedding imazhe, embedding video, Italics, të guximshme, e fortë të gjitha janë të lejuara. Për më shumë informacion mbi duke përdorur HTML, ju lutem vizitoni këtë lidhje .

Embedding një Youtube Video

Embedding një video Youtube është shumë më e lehtë se sa ju mund të mendoni, por ju duhet të jetë i sigurt për të ruajtur përpjestimet e duhura për video tuaj.

share embed Për shkak të kufizimeve gjerësi, ju nuk duhet të kalojë 536px gjerë.

 1. Për të mbjell një video, thjesht vizitoni Youtube dhe klikoni në butonin më poshtë Share video
 2. Kliko në butonin "Embed" për të shfaqur opsionet e mëtejshme
 3. Zgjidhni "Përdor kodin e vjetër embed"
 4. Zgjidhni një gjerësi porosi të "536px" (Gjatesia do të rregullojë automatikisht)
 5. Thjesht kopjoni kodin embed dhe ngjitur në "HTML" kutinë në përshkrimin tuaj Listimet ku ju doni video të për të dalë.

Shtimi Dokumentet në listë tuaj

Edhe pse ne të ju jap mundësi për të shtuar detaje të shumta dhomë në listë tuaj, nganjëherë kjo nuk ofron informata të mjaftueshme për klientët tuaj.

Ju tani mund të ngarkoni dokumente të shumta në listë tuaj për perspektivat e reja për ta shkarkuar.

Kjo mund të përfshijë diagramet e tapiceri, Listat e çmimeve, planet e katit, format kuotën etj

Specialitete

Çdo listë ka një ofertë funksion të veçantë. Mbajtja Speciale tuaja përditësuar rregullisht me oferta aktuale është thelbësore për ruajtjen e cilësisë së listë tuaj.

Rritja Listimet e juaj Exposure - në botë

share Edhe pse Konferenca Traveller është aktive në promovimin e renditur tuaj në të gjithë internetit, ju mund të marrë disa hapa për të ndihmuar të jepni tuaj duke renditur një fillim goditje dhe disa të trafikut shumë të shpejtë.

Ne ofrojnë përdoruesve një mundësi për të ndarë një listë jo vetëm përmes Facebook dhe Twitter, por me mbi 300 + rrjeteve sociale dhe librit-duke shënuar faqet e internetit të tjera.

Thjesht përdorni funksion të ndarë në sidebar dhe të nënshkruajë për çdo faqen e internetit për të dhënë tuaj duke renditur një nxitje të menjëhershme.

Jo vetëm do të merrni të trafikut të drejtpërdrejtë nga këto faqet e internetit, por rrit edhe renditjen e të gjithë motorët e kërkimit të mëdha të tilla si Google, Yahoo dhe Bing.

Lidhje nga Twitter tuaj dhe Facebook profilet dhe ndarjen me miqtë tuaj dhe të familjes janë një mënyrë e madhe për të ndihmuar të përhapur fjalën e vendit tuaj virally nëpër internet.

Komentet e përdoruesit dhe Dëshmi Sociale

A kemi shumë klientë të rregullt, ose klientët të cilët kanë qenë shumë të lumtur me objekte të mjediseve tuaja? Pse të mos i drejtojë ata për të komentuar në listë tuaj në Konferenca Traveller?

social proof reviews

Kjo mund të ndihmojë për t'i dhënë listë ndërveprim më shumë tuaj sociale, dhe dëshmi më shumë social.

Me përdorimin e rrjeteve sociale në ditët e sotme të tilla si Facebook, njerëzit kanë më shumë gjasa të përdorin ose të blerë një shërbim të bazuar në rekomandimet nga shokët e tyre apo komente të konsumit.

Qëllimi dhe Objektivat ynë

Për të ofruar më të plotë Worldwide Konferenca Vendi, Nxitjet, Takimi, Restorant / Funksioni, Kulturë dhe Konferenca Venue lidhur dosjen e Shërbimit. Siguruar ju me gamë të gjerë të lokacioneve, objekteve dhe zgjedhjet përputhen buxhet për të arritur qëllimet tuaja më të lartë të kompanisë dhe rezultatet.

Përkthyes

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Na Share

d8787bd4ab3265fe995e0fa16958ea48

Bashkohu me ne në Facebook