Мантра Hervey Беј

Детали за котација

Мантра Hervey Беј е 4,5 ѕвезда марина пред одморалиште со спектакуларни погледи вода островот Фрејзер од повеќето апартмани. На имотот е отворена во март 2003 година и е опремен со модерен, освежување, и назначен хотелски соби и автономни 1, 2 и 3 спални. Некои карактеристики вклучуваат кујни, машина за перење, фен, стерео и телевизии и во спалната соба бања бања во многу соби.

Мантра Hervey Беј нуди совршено место за мали и средни конференции, состаноци и специјални настани за 250 гости. Марина Конференциска сала caters до 200 делегати кино-стил и може да биде поделен на три помали соби за состаноци до 60 делегати театарски стил или до 25 за Заседателна состанок.

Марина Соба исто така caters за до 150 вечера банкет гости и 250 гости и за функцијата на коктел-забава. Станбени стапки конференција и скроени пакети вклучувајќи аудио-визуелни објекти, подредување и разноврсна угостителските услуги се достапни.

Со Мантра Hervey Беј совршено позициониран на Фрејзер Коска, тоа е идеално место за вашиот поттик или тимски активности. Зошто да не додадете некои тимски активности да се направи тоа навистина незаборавни конференцијата направи: Посета на светското наследство се наведени островот Фрејзер - една, две или три достапни ден тури. Сезонски кит часовник (Јули-Ноември), Делфин или пребарување желка ное-мај, риболов повелби, обидете трка брод корпоративни предизвик (мин броеви потребни 20 луѓе). Наем на велосипеди на лице место да се истражуваат на 15 километри во целата должина на Hervey Беј, или посетете го местото Maryborough наследство или вино и гурмански патеката на Јужна Синтез.

Конференциски капацитети вклучуваат:

§   Конференциски капацитети до 200 делегати стил театар

§   Банкети објекти за 150 гости

§   А изборот на ден делегат и банкети пакети

§   А широк спектар на аудио-визуелни објекти

§   Деловни објекти на располагање

Сместување

Број на соби 152
Капацитет 304

Објекти

Клима уред Babysitting услуга на барање
Балкон Кабел / ТВ Скај
Часовник / Радио Теретана
Фен за коса Греење
Здраво брзина на интернет пристап Во соба чај / кафе
Железо / пеглање одбор Перење алишта
На лице место carparking Лице место ресторан
Отворање прозорци Телефон
Базен Посебна бања
Туш Спа
Турнеја биро ТВ
Инвалидска количка пристап Безжичен конференциски објекти

Конференциски сали

Вкупниот капацитет 200
Најголемиот соба капацитет 200
Вкупен број на соби 3
Најголемиот Соба Димензии
19.5mx 12m
Најголемиот соба распределба на капацитетите
У облик 45 Училница 45 Кабаре 45 Театар 200
Заседателна 35 Кластери 80 Банкет 150 Коктел 250

Преземања

MantraHerveyBayCIKit.pdf

Места за одржување конференција

Ставете ја вашата Преглед

Оценувате оваа место со кликнување ѕвезда подолу:

Испрати на пријател

Captcha верификација
1kp
CAPTCHA Image


Избрани Места

Нема избрани локации. Ве молиме "Додај во анкетна листа" и пробајте повторно.
Испрати пребарување

Име * Презиме *
Компанијата * Внесувачот на Е *
Адреса * Предградие *
Телефон * Факс
Земја *
Склопот Метод Е-маил Телефон

Детална настан

Тип на настан *
Користите Ctrl и кликнете за да изберете muliple опции
Број на Присутните * N / A
Пристигнување
Заминување
Првиот оброк
Користите Ctrl и кликнете за да изберете muliple опции
Последниот оброк
Користите Ctrl и кликнете за да изберете muliple опции
Тип на конференција Соба
најголемиот соба У облик
најголемиот соба Училница
најголемиот соба Кабаре
најголемиот соба Театар
најголемиот соба Заседателна
најголемиот соба Кластери
најголемиот соба Банкет
најголемиот соба Коктел
Коментари настан

Детали за сместување

Accommmodation Детали Да / Не
Капацитет
Сместување Конфигурација
Користите Ctrl и кликнете за да изберете muliple опции
Задолжително јадење
Користите Ctrl и кликнете за да изберете muliple опции
Пристигнување
Заминување
Сместување Коментари

Детали за услугата

Посебни услуги потребни

Дополнителен коментар

Дополнителен коментар

Нашата цел и Цели

Да им понуди на Најсодржинскиот светот конференција Место, иницијативата, состанок, Ресторан / Функција, поврзани Забава и конференции директориум услуги. Обезбедување на вас со најширок спектар на локации, објектите и буџет појавување на избори за да се постигне вашиот највисок компанија цели и резултати.

Преведувач

English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flagSpanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flagCroatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flagTurkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag

Споделување со нас

337ff824bb11d08480938e69525c8639

Придружете ни се на Фејсбук